zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie
atrakcje regionu

Miejscowość Jeleń położona jest pomiędzy dwoma jeziorami przy głównej drodze ze Szczecinka do Czaplinka .W przeszłości należała do pomorskiego rodu Boninów (trochę historii). W Jeleniu na szczególna uwagę zasługuje stojący w otoczeniu lip zabytkowy kościół szachulcowy. Jego zewnętrzna fasada, chór oraz dzwonnica datowane są na rok 1770. W pobliżu wioski na wzgórzu zwanym Górą Wenedów obejrzeć można głaz narzutowy, zwanym Kamieniem Ofiarnym.

Dla wczasowiczów pragnących poznać dokładnie okolice polecamy szlaki turystyki pieszej i rowerowej.

Warto też wspomnieć, że w odległości 7 km od Jelenia znajduje się miasto Borne Sulinowo, w którym po drugiej wojnie światowej stacjonowały jednostki Armii Radzieckiej (leśne i zielone miasto). W okresie wakacji i ferii organizowany jest w nim Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych.

13 kilometrów od Jelenia położony jest Szczecinek. Przepiękna i wyjątkowo zadbana miejscowość, pełna atrakcji turystycznych. Można w nim skorzystać z kompleksu krytych basenów, kina , wyciągu do nart wodnych (najdłuższy na Świecie, niebywała gratka dla amatorów sportów ekstremalnych), popłynąć po jeziorze Trzesiecko statkami albo taksówkami wodnymi. Zwiedzić miasto rykszą, odwiedzić muzeum.

Urokliwa okolica, czyste powietrze, jeziora i lasy pozwolą miło spędzić czas w O.W. JELEŃ.

ZAREZERWUJ POBYT

kliknij tu